Rok szkolny 2022/2023

Pedagog szkolny to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie i rozszerzanie działalności dydaktyczno- wychowawczej prowadzonej w szkole.

Pedagog służy swoją pomocą dorosłym opiekunom dzieci, którzy nie potrafią poradzić sobie z problemami wychowawczymi w  domu. Nie należy wstydzić się korzystać z pomocy pedagoga. Ważne jest przecież dobro dziecka. Dbajmy razem o prawidłowy rozwój psychofizyczny i społeczny naszych dzieci, a będą one szczęśliwe. Zapewnijmy im poczucie  bezpieczeństwa i możliwość optymalnego rozwoju przez naukę, zabawę oraz realizację ich marzeń.
Wspólnie wzmacniajmy ich poczucie własnej wartości, a będziemy spokojni o ich przyszłość oraz dumni z ich efektów w nauce.

Uczniu, zwróć się do pedagoga gdy:
• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny
• nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem
• masz problemy rodzinne
• chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
• chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób
• masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

Przyjdź także z każdą sprawa, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

PRZYJDŹ. POSTARAM SIĘ POMÓC.

Rodzicu zwróć się do pedagoga, gdy:
• niepokoi Cię zachowanie dziecka
• zauważasz u dziecka problemy w uczeniu się
• chcesz porozmawiać o dziecku i twoich z nim relacjach
• potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania
• masz pytania i nie wiesz do kogo zwrócić się po pomoc
• znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.

ZAPRASZAM. POSTARAM SIĘ POMÓC

Godziny pracy Pedagoga szkolnego

Myślę pozytywnie … czyli jak?

Czy naprawdę myślenie pozytywne jest takie trudne? Czy stawianie sobie takiego wyzwania jest szalonym pomysłem? W codzienności stoją przed nami wielkie i małe wyzwania, przeszkody, które trzeba jakoś pokonać, sukcesy które chcemy osiągać. Nie jest dziwne, że dzieci i młodzież są zagubione, przytłoczone zalewem informacji, “propagandą sukcesu”, brakiem poczucia realnych relacji. Poniżej znajdziecie trzy opracowania dla klasy I-III, IV-VIII oraz rodziców i nauczycieli jak sobie poradzić z wyzwaniami, jakie są przed nami jako dorosłymi, jak i naszymi wychowankami, uczniami i uczennicami. (Kliknij i wyświetl)

KLASA I-III                                            KLASA IV-VIII                                       RODZICE /NAUCZYCIELE

INFORMACJE:

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Nidzicy - strona internetowa