Projekt - Szkotowo na medal

Projekt "Szkotowo na medal"doposażył naszą placówkę w bardzo wiele pomocy dydaktycznych m.in. pracownie do prowadzenia zajęć laboratoryjnych, doświadczeń, pracownię informatyczną z zestawami do projektowania robotów, tablice multimedialne, pomoce do prowadzenia zajęć specjalistycznych np. logopedia, projektor interaktywny i wiele innych.

Dzięki takiemu wsparciu naucyciele wykorzystują nowy potencjał sprzetowy prowadząc w ramach projektu zajęcia w czterech blokach tematycznych:

1. Umiejętni z kompetencjami

Zajęcia prowadzone w ramach tego bloku:

- Gra Biznesowa - warsztaty przedsiębiorczości i innowacyjności przy jednoczesnym kształceniu umiejętności matematycznych, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej.

- Creative Beasts - warsztaty kreatywności i innowacyjności przy wykorzystaniu zwrotów z języka angielskiego.

- Warsztaty z kształcenia umiejętności rozumienia i uczenia się.

- Warsztaty pobudzające kreatywne i krytyczne myślenie.

- Warsztaty kompetencji społecznych niezbędnych na rynku pracy oraz adaptacyjności do zmian.

2. Różni=Równi

Zajęcia prowadzone w ramach tego bloku:

- Zajęcia rewalidacyjne - terapia pedagogiczna.

- Zajęcia logopedyczne.

- Zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno - społeczne.

3. Eksperyment GO!

Zajęcia prowadzone w ramach tego bloku:

- Zajęcia rozwijające z fizyki.

- Zajęcia rozwijające z matematyki.

- Zajęcia rozwijające z biologii.

- Zajęcia rozwijające z geografii.

- Zajęcia rozijające z przyrody.

- Zajęcia rozijające z chemii.

4. Tik na Tak!

Zajęcia prowadzone w ramach tego bloku:

- Zajęcia z programowania.