Dzień Europy w Szkotowie

Dnia 13 maja 2013 roku w Zespole Szkół w Szkotowie odbyły się obchody Dnia Europy

Pomysłodawcami i organizatorami tego projektu byli nauczyciele języków obcych: Jolanta Jarocka i Franciszek Niemiro. Celem tej uroczystości było przybliżenie wiedzy na temat wybranych krajów UE. Uczniowie wzięli udział w niecodziennej podróży, w czasie której poznali ciekawe i godne zobaczenia miejsca w Europie.

Dodatkową atrakcją były występy taneczne w wykonaniu uczniów klasy II gimnazjum: francuski kankan i grecki Sirtaki do muzyki z filmu Grek Zorba, jak również pokaz corridy.

W drugiej części imprezy uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając w formie karaoke piosenki angielskie i niemieckie.

Na zakończenie wręczono nagrody w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych.

W kategorii klas IV-VI s.p.

I miejsce – Weronika Krauze kl.VI

II miejsce – Paulina Ferszt kl.VI