12.12.2019 r. Wizyta w Konsulacie Świętego Mikołaja

Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie to podróż do magicznej krainy. Tutaj można zobaczyć jak powstają słynne na całym świecie ozdoby choinkowe Firmy Doroszko. Tu tradycja łączy się ze sztuką, precyzja z fantazją i najnowszymi trendami zdobienia.

Właśnie w tym miejscu, 12 grudnia, były dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III oraz jedna uczennica z klasy V z wychowawczyniami. Na początku naszej przygody obejrzeliśmy pokaz dmuchania ozdób ze szkła oraz tradycyjnego dekorowania bombek. Wzięliśmy udział w warsztatach malowania szklanych ozdób. Spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem, z którym wesoło bawiliśmy się. Odwiedziliśmy Pocztę Świętego Mikołaja, skąd wysłaliśmy listy ze swoimi życzeniami. Zwiedziliśmy bogato zdobioną galerię z tysiącami wzorów ozdób. W sklepiku Mikołaja kupiliśmy wybrane przez siebie przepiękne bombki bożonarodzeniowe.

Konsulat w Kętrzynie to wspaniała atrakcja. Wszyscy wyszliśmy bardzo zadowoleni. Będziemy długo wspominać tę wycieczkę.

Emocje w trakcie pobytu  w tak uroczym miejscu spowodowały, że straciliśmy sporo energii, dlatego aby ją odzyskać udaliśmy się do restauracji Hotelu „Wanda” w Kętrzynie, gdzie czekał na nas pyszny ciepły posiłek.

Podróż powrotna , chociaż długa, minęła w atmosferze radosnych wspomnień.

Więcej zdjęć w galerii wydarzenia na szkolnym profilu Facebooka.