12.12.2019 r. Klasa druga w projekcie „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

Uczniowie klasy II zakończyli realizację I modułu projektu „Czytam z klasą”, pod hasłem „Fikuśne lekturki spod chmurki”. Jego celem jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania.

Wspólna praca z lekturą, trochę inna niż ta codzienna na lekcjach, integruje zespół, budzi zainteresowanie odkrywaniem przygód bohaterów. Pozwala uczyć się poprzez zabawę i przeżywać radość ze wspólnie osiągniętego sukcesu.

W projekcie realizujemy trzy moduły. Zakończyliśmy pierwszy, w którym wybraliśmy lekturę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Wykonaliśmy zadania obowiązkowe (obejrzeliśmy film promujący projekt, ulepiliśmy z plasteliny Czytusie (postacie bohaterów filmu) oraz wypełniliśmy część I Lekturnika, dotyczącą zrealizowanego modułu. Dzieci wykazywały się dużą wiedzą na temat lektury. Spośród zadań do wyboru wykonaliśmy gazetkę ścienną promującą projekt oraz plakat zachęcający do przeczytania lektury. Dzieci zrobiły zakładki do książek, w kształcie skarpetek.

Nawiązując do zbliżających się Świąt ozdobiły je bożonarodzeniowymi wzorami. Zaprosiliśmy Panią Izabelę Miller, która przeczytała dzieciom jeden rozdział książki.

W styczniu zaczniemy II moduł. Już zastanawiamy się nad wyborem kolejnej lektury.