Apel z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości

W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli!

Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze, dla Polaka pozostał Dniem Niepodległości!”

Święto Niepodległości, które wszyscy Polacy obchodzą 11 listopada, na pamiątkę  odzyskania wolności i państwowości, my w naszej szkole uczciliśmy 12 listopada uroczystym apelem. Apel ten przygotowała klasa VI oraz uczniowie klasy I i III gimnazjum.

Jak w czasie wszystkich ważnych uroczystości, rozpoczęliśmy nasz apel wprowadzeniem sztandaru szkoły. Następnie odśpiewaliśmy hymn i przedstawiliśmy wiersze patriotyczne i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Narratorzy wprowadzili nas w sytuację polityczną Polski z  okresu zaborów. Zaprezentowali fragment przemówienia Józefa Piłsudskiego.

„ Po ten kwiat czerwony”, „Witaj Zosieńko” to pieśni, które uczestnicy tego apelu usłyszeli w wykonaniu swoich koleżanek i kolegi.

Na zakończenie wszyscy obecni nagrodzili aktorów brawami, co było najlepszą nagrodą i sygnałem, że apel podobał się publiczności.

Jolanta Nowak