23.09.2019 r. Piknik rekreacyjno-sportowy nad Jeziorem Szkotowskim uczniów klasy VII

Dnia 23 września 2019 r. razem z naszą wychowawczynią p. Iwoną Wydurską uczestniczyliśmy w pikniku edukacyjno-sportowym nad Jeziorem Szkotowskim.

W ramach programu wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia fizyczne, których główną bohaterką była woda. Dowiedzieliśmy się m.in. jak duża jest wartość siły wyporu i ciśnienia atmosferycznego. Rozwiązaliśmy zagadkę „W jaki sposób odmierzyć 400 ml wody mając do dyspozycji naczynia 300 ml i 500ml?”.

Największą radość mieliśmy z różnych gier i zawodów takich jak: przeciąganie liny, bieg po buty, skakanie przez linę, bieg w parach z balonami, czy też przerzucanie piłki za pomocą ręczników. Graliśmy również w siatkówkę.

Piknik był dla wszystkich doskonałym przeżyciem i niezapomnianą przygodą.

Uczniowie klasy VII