12.06.2019 r. Wycieczka do Elbląga i Stegny

12 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III oraz kilku starszych uczniów  wzięli udział w wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu. To doskonałe miejsce na rekreacyjne jak i edukacyjne wycieczki szkolne. Na terenie parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady Wikingów oraz liczne atrakcje rozrywkowe.

Nic nie daje tyle radości jak beztroska zabawa na świeżym powietrzu. Pod opieką wychowawczyń oraz wykwalifikowanej kadry parku dzieci wspaniale bawiły się na trampolinach oraz w sali wyposażonej w dwupoziomowy labirynt z wieloma przeszkodami i zjeżdżalnią poprowadzoną wprost do ogromnego basenu wypełnionego kolorowymi piłeczkami.

Z zainteresowaniem zwiedzały park. Była Wyspa potworów - zaginiony świat, nieodkryty i niezbadany. Stanęliśmy oko w oko z różnymi stworzeniami. Był Yeti, Potwór z Loch Ness, Jaszczur Morski i wiele innych stworów. Ich widok i słyszane dźwięki wywoływały u dzieci okrzyki  zdziwienia, przerażenia, ale przede wszystkim ogromnej radości.

Zwiedziliśmy osadę Wikingów - miejsce przepełnione historią, dające możliwość przeniesienia się w czasie. W mini zoo zobaczyliśmy m.in. daniela i osła. Niestety, niektóre zwierzęta, ze względu na upał ukryły się. Obejrzeliśmy miniaturową replikę posągów MOAI znajdujących się na Wyspach Wielkanocnych.

Niezapomnianą przygodą był rejs statkiem po kanale należącym do parku rozrywki.

Po zabawach i zwiedzaniu zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy nad morze. Byliśmy w Stegnie, gdzie z przyjemnością spacerowaliśmy i oglądaliśmy pieniące się fale, słuchaliśmy szumu wody. Oczywiście był czas na kupowanie pamiątek.

Wycieczka trwała 11 godzin, ale u uczestników nie było widać zmęczenia. W drodze powrotnej słychać było radosne rozmowy, wspomnienia z miło spędzonych chwil.

To była wspaniała wyprawa, pełna przygód, zabawy, możliwości poznawania i odkrywania.

Zabawa połączona z nauką, bo przecież o to właśnie chodzi w edukacji wczesnoszkolnej.

Więcej zdjęć na szkolnej stronie Facebooka.