3-7.06.2019 r. XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 3.06 – 7.06 w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbyła się Ogólnopolska Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku dzieciom czytali sportowcy, ponieważ zadaniem akcji było promowanie uprawiania sportu.

Uczniowie klasy I, II  i III wysłuchali opowiadania G. Kasdepke, pt. „Remis” i wzięli udział w redagowaniu sportowej rubryki „Świerszczyka” –najstarszego czasopisma dla dzieci. W klasie IV zaproponowano dzieciom  sportową krzyżówkę  i  tekst  autorstwa  R. Goscinny „Wrotki”. Opowiadanie to przeczytał  uczniom  nauczyciel wychowania fizycznego, laureat  Złotego Medalu  Juniorów w rzucie oszczepem – pan J. Nadolski.

W środę odbyło się spotkanie z baśniami w grupie przedszkolnej  przy  udziale uczniów  klas I, II i III szkoły podstawowej. W  trakcie  spotkania  dzieci  poznały  baśnie z  pięknym  przesłaniem i   i uczestniczyły w  krótkich  konkursach.

W grupie dzieci klasy  V i VI oraz VII, VIII  i III gimnazjum  zaprezentowano fragment książki  biograficznej traktującej o życiu  jednego z  najpopularniejszych  piłkarzy. Książkę tę przeczytała  dzieciom p. I. Jaroszewska  oraz   pan P. Sowiński, nauczyciele  znani  ze swojej  pasji  biegania  i  postawy  promującej  zdrowy tryb życia.

Izabela Miller