22.05.2019 r. Jeszcze raz pasowani na czytelnika

22 maja 2019 r. uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników Biblioteki Publicznej w Szkotowie. W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Kozłowo Pan Marek Wolszczak, Dyrektor szkoły Pani Beata Wasilewska oraz przedstawiciele Biblioteki Publicznej w Kozłowie.

Bibliotekarz Pani Irena Wizła zapoznała dzieci z zasadami dotyczącymi wypożyczania książek, zwróciła uwagę na właściwe traktowanie ich. Zaprezentowała niektóre ciekawe książki z księgozbioru bibliotecznego. Przeczytała dzieciom wiersze, wsparły ją w tym uczennice klasy szóstej. Pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki dotyczące bohaterów bajek  i baśni. Wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie. Pięknie też zdali egzamin ze znajomości zasad związanych z właściwym traktowaniem książek. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników biblioteki. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz słodkie upominki. Każde dziecko wypożyczyło pierwszą książkę.

Radości było dużo. Miejmy nadzieję, że najmłodsi spełnią obietnicę, będą wypożyczać  i czytać książki, dzięki czemu ich umiejętności w zakresie czytania rozwiną się.

Wychowawca