15.05.2019 r. Wycieczka do Torunia „Gotyk na dotyk”

Dnia 15 maja 2019 r. uczniowie klas V-VIII i III gimnazjum z wychowawcami Iwoną Wydurską, Jolantą Jarocką i Piotrem Sowińskim wyjechali na wycieczkę do Torunia. Jej celem było poznanie historii i zabytków miasta Mikołaja Kopernika, ciekawostek o faunie i florze Ziemi, zjawisk i praw przyrody, promocja aktywnego wypoczynku  oraz  integracja grupy uczniów naszej szkoły.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu, podczas której  uczniowie poznali różnorodnych przedstawicieli fauny i flory oraz uczestniczyli w warsztatach na temat gadów. Mieli między innymi okazję dotknąć węża, żółwia.

Następnie młodzież odwiedziła Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie zobaczyła dwie stałe wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązującą do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmującą model rzeki od źródeł po ujście.

Ostatnim elementem wycieczki był spacer po Starówce – uczniowie zwiedzili Rynek Staromiejski, gotycki ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika, średniowieczny Dwór Artusa, Kościół Św. Ducha, Fontannę Flisak, Krzywą Wieżę.

Wycieczka była dla wszystkich doskonałym przeżyciem, niezapomnianą przygodą.

Iwona Wydurska