17.05.2019 r. MAŁY MISTRZ CZYTANIA

Dnia 8.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbył konkurs czytania dla klas II i III, tj. Mały Mistrz Czytania organizowany przez bibliotekę szkolną.

W tym roku myślą przewodnią była myśl Andrzeja  Frycza Modrzewskiego: ” Nie masz bodaj drogi, na której łatwiej dojść do mądrości, jak przez najusilniejsze czytanie ”. Uczestnicy w liczbie siedmiorga dzieci zaprezentowali  fragmenty dwóch baśni: H. Ch. Andersena i  braci Grimm.

Oceniając  poszczególne  wystąpienia  jury w osobach Pani Joli Nowak, Pani Beaty Szymańskiej i Pana Andrzeja Radzymińskiego wygłosiło werdykt, według  którego tegorocznym  Małym Mistrzem Czytania został uczeń klasy III - Filip Gorczyca, a miejsce II i III  zdobyli kolejno: Natalia Komoń i Miłosz Chrześcijański uczniowie uczęszczający także do  klasy III.

Na zakończenie  konkursu  wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a  zwycięzcy  i  osoby wyróżnione zostały nagrodzone.

Bibliotekarz szkolny

Izabela Miller