DZIEŃ SPORTU

W dniu 1 czerwca 2012 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu związanego z Euro 2012. Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej miały za zadanie wykonać pracę plastyczną, uczniowie klas IV-VI stworzyć wiersz, a gimnazjaliści napisać pracę w danej formie literackiej.

Zwycięzcami okazali się:

1.       Filip Rutkowski  kl. I SP

2.       Weronika Krauze kl. V SP

3.       Katarzyna Klach kl. VI SP

4.       Patrycja Rutkowska kl. VI SP

5.       Wiktor Kowalczuk kl. VI SP

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci programów multimedialnych.

Pogoda w dniu 1 czerwca nie rozpieszczała i zmusiła organizatorów Dnia Sportu do przeniesienia rywalizacji lekkoatletycznej do Sali gimnastycznej. Klasy wcześniej zgłaszały swoich reprezentantów w danych konkurencjach. Pewne dyscypliny takie jak skok w dal zamieniono w skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą na rzut piłką lekarską (1kg, 3kg) w tył. Biegi krótkie, średnie, długie odbywały się po wyznaczonym obszarze wokół Sali. Jednym z głównych celów zawodów była integracja klasowa i międzyklasowa połączona ze zdrową rywalizacją zgodną z zasadami Fair Play. Zawody angażowały dużą liczbę uczniów. Za przebieg poszczególnych konkurencji odpowiadali wyznaczeni do pomocy nauczyciele.  Uczniowie, nie biorący udziału w zawodach mogli zmierzyć się z innymi uczniami w grze w piłkarzy ki stołowe.

Klasyfikacja końcowa:

Szkoła podstawowa:

1.       Klasa VI  25 pkt

2.       Klasa V   17 pkt

3.       Klasa IV  14 pkt

Gimnazjum:

1.       Klasa III 24 pkt

2.       Klasa I   20 pkt

3.       Klasa II   9 pkt

Wszystkim uczestnikom jak i nauczycielom którzy wspomogli  organizację zawodów serdecznie dziękujemy.