DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2012

4 maja 2012 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Języków Obcych zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Zaprezentowany program składał się z trzech części.

W pierwszej części, uczniowie obejrzeli trzy scenki nawiązujące do różnych sytuacji życiowych, w których znajomość języków obcych może okazać się bardzo przydatna. Ponadto zaprezentowano żarty na temat Szkotów i Niemców, piosenki niemieckie i angielskie, a także dwie prezentacje multimedialne o najpiękniejszych i najsłynniejszych miejscach w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Druga część to quiz poświęcony wiedzy i sprawności w posługiwaniu się językiem angielskim i niemieckim, w którym wzięli udział przedstawicieli wszystkich klas naszej szkoły.

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych wręczono również nagrody za zwycięstwo w szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemiecko i Anglojęzycznych.

W kategorii klas IV-VI s.p.

I miejsce – Katarzyna Klach kl. VI

II miejsce – Magdalena Górnicka kl. VI

III miejsce – Patrycja Rutkowska kl. VI

W kategorii klas I-III gimnazjum

I miejsce – Paulina Gałecka kl. IIg

II miejsce – Patryk Kuciński kl. IIIg

III miejsce – Andżelika Wielechowska kl. IIg

Na zakończenie w sali gimnastycznej odbyły się szkolne rozgrywki Euro 2012. Uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum walczyli o zwycięstwo w barwach jednego z krajów europejskich. Najbardziej skuteczni w kategorii klas IV-VI okazali się zawodnicy z klasy VI (Hiszpania), a w kategorii klas I-III gimnazjum reprezentanci klasy II gimnazjum (Polska).

Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był świetną formę relaksu z elementami zabawy i nauki.

Jolanta Jarocka

Zdjęcia w galerii