Półfinał konkursu „Ratujemy i uczymy ratować”

20 marca 2012 r. w naszej szkole odbył się półfinał konkursu „Ratujemy  i uczymy ratować”. Organizatorem konkursu jest Fundacja - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest on przeznaczony dla uczniów kl. I, II, III szkół podstawowych objętych Programem Edukacyjnym „Ratujemy i uczymy ratować”.

Celem konkursu jest propagowanie podstawowych czynności ratujących życie oraz sprawdzenie umiejętności uczniów nabytych w ramach powyższego programu edukacyjnego.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym, który odbył się w lutym bieżącego roku, należało wykonać pracę plastyczną obejmującą zakres tematyczny.

Na tym etapie jury, powołane przez WOŚP, wybrało sześć najlepszych szkół w każdym województwie, które przeszły do półfinału.

Nasza szkoła znalazła się w najlepszej szóstce w województwie warmińsko – mazurskim. Z wyboru WOŚP stała się gospodarzem półfinału, w którym rywalizowała ze szkołami w: Bukwałdzie, Olecku, Pieniężnie, Rynie i Elblągu.

Obowiązywało kilka konkurencji łączących elementy ruchowe z wiedzą z zakresu Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Jury, organizujące i oceniające konkurencje półfinałowe, stanowili ratownicy medyczni z Fundacji WOŚP.

Półfinał otworzył Pan Jacek Jankowski – wójt Gminy Kozłowo.

Każda drużyna składała się z 5 osób (2 dziewczynki, 2 chłopców i nauczyciel). Drużynę ze Szkotowa reprezentowali uczniowie:

Agata Piotrowska

Aleksandra Dytrych

Bartosz Nowak

Tomasz Roguszczak

Przygotowywali się do udziału w konkursie pod kierunkiem p. Ewy Szymańskiej i p. Joanny Grzeli.

Pani Joanna Grzela wraz z uczniami wzięła udział w konkurencjach.

Nasza drużyna  i tym razem odniosła sukces. Zajęła I miejsce i dostała się do finału konkursu, który odbędzie się 18 maja w Warszawie, gdzie będzie rywalizować z piętnastoma innymi szkołami z różnych województw wyłonionymi w ramach półfinałów.

Pozostałe szkoły zajęły następujące miejsca w półfinale:

II miejsce – drużyna z Elbląga

III miejsce – drużyna z Rynu

IV miejsce – drużyna z Pieniężna

V miejsce – drużyna z Olecka i drużyna z Bukwałdu.

Cieszymy się z dotychczasowego, ogromnego sukcesu. Przed nami ciężka praca w ramach przygotowania do finału. Wierzymy w umiejętności i motywację naszych uczniów. Życzymy sukcesu w finale, gdzie będą oceniane także pomysłowość i kreatywność w kibicowaniu oraz stroje kibiców z każdej szkoły. Przed nami więc dodatkowe wyzwanie, ale z pewnością i w tym przypadku poradzimy sobie. Wiemy, że wysiłek i zaangażowanie opłacają się i dają ogromną satysfakcję.