Jesteśmy w półfinale konkursu „Ratujemy i uczymy ratować”

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Szkotowie wzięli udział w I etapie  konkursu pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”, organizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem konkursu jest propagowanie podstawowych czynności ratujących życie, nabytych w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”, którym objęci są nasi uczniowie.

Eliminacje w I etapie polegały na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce – „Udzielanie I pomocy w nagłych wypadkach”. Wykonany przez dzieci plakat został wysłany do Fundacji WOŚP.

Jury, powołane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wyłoniło 6 szkół z każdego województwa. Znaleźliśmy się wśród zwycięzców z naszego województwa.

II etap – eliminacje do finału – odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Drużyny   z poszczególnych szkół będą rywalizować w kilku konkurencjach łączących elementy ruchowe z wiedzą z zakresu Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować’.

Cieszymy się z osiągniętego sukcesu. Przed nami ciężka praca w ramach przygotowania do udziału w półfinale. Pozostało niewiele czasu, ale nasi uczniowie są ambitni. Chętnie uczą się. Wierzymy, że ich pozytywne nastawienie i wiara w siebie mogą przynieść kolejny sukces. Życzymy im wytrwałości i powodzenia.