Apel okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

My, Polacy musimy dbać o swoją kulturę, tradycję i zachowanie własnego języka.

Dlatego 21 lutego w naszej szkole odbył się apel z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Uczniowie obejrzeli inscenizację oraz wysłuchali wierszy napisanych piękną polszczyzną.

Dla każdego pokolenia, dla każdego z nas, język ojczysty oznacza zupełnie coś innego.

W czasie zaborów mimo tylu granic był pielęgnowany, szanowany, stanowił, to, że byliśmy jednym narodem. Dzisiaj niestety kaleczymy go, zubażamy, spłycamy a często znieważamy. Nie potrafimy się porozumiewać, tracimy instynkt językowy, jesteśmy niepewni tego co piszemy i tego o czym mówimy.

Pamiętajmy, o nasz język ojczysty powinniśmy dbać codziennie, a nie tylko od święta.

Jolanta Nowak

Zdjęcia w galerii.