Rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego

18 stycznia, minęła szósta rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego, patrona naszej szkoły,  wybitnego poety i jednego z najbardziej lubianych polskich autorów. Autor niezapomnianego wezwania "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" zmarł 18 stycznia 2006 . Spoczywa w krypcie zasłużonych Polaków w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.

Ksiądz - poeta nie lubił mówić o sobie jako o poecie - twierdził jedynie, że pisze wiersze. "Jestem tylko księdzem piszącym wiersze, dla którego wiara jest wciąż ważniejsza niż poezja. I to z czasem coraz bardziej" - powtarzał. Choć jego książki osiągały niekiedy stutysięczne nakłady, on sam za każdym razem, kiedy odbierał jakąś nagrodę albo udzielał wywiadu, był szczerze zdziwiony, że ktoś go jeszcze czyta. Wśród swoich poetyckich "idoli" wymieniał Adama Mickiewicza, Annę Kamieńską i Czesława Miłosza.

Z okazji rocznicy śmierci księdza Jana w naszej szkole odbył się apel , podczas którego uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny ukazujący piękne wiersze poety.

Wszystkich gorąco zachęcam do sięgnięcia po wiersze Jana Twardowskiego , z pewnością każdy w nich znajdzie coś wyjątkowego.

"Nie czekaj na wzajemność
telefon i róże
gdy ciebie nie chcą
nie pisz, nie szlochaj