Andrzejki 2011

Wszyscy uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekali imprezy Andrzejkowej. Szczególnie niecierpliwiły się dziewczynki, bo to one spragnione są wróżb, zabawy i magii związanej z tym świętem.

W końcu nadszedł 30 listopada i można było przy dźwiękach wesołej muzyki zacząć ucztowanie duchowe. Tak, więc lano wosk, czytano ze szklanej kuli, rzucano monety do wody, wybierano przyszłych ukochanych i przewidywano przyszłość.  Nauczyciele także  włączyli się do zabawy.  Wróżbom i śmiechom nie było końca .

Uczennice klasy VI, zamienione na ten dzień we wróżki, udzielały porad najmłodszym uczniom naszej szkoły.

Zabawa minęła szybko, trzeba było się pożegnać i wrócić do obowiązków. Mam nadzieję, że wszystkie dobre przepowiednie się spełnią.

Jolanta Nowak