Pasowanie na ucznia i starszaka

22 października w Zespole Szkół w Szkotowie odbyło się pasowanie na ucznia i na starszaka.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz powitaniem przybyłych gości: pana Jacka Jankowskiego – wójta Gminy Kozłowo, pana Dariusza Jarockiego – radnego oraz pani Krystyny Kukwy – sołtysa wsi Kownatki.

Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, a dzieci pięcioletnie i sześcioletnie – przyrzeczenie.

Pani dyrektor pasowała wszystkich, nasi młodzi przyjaciele otrzymali pamiątkowe dyplomy i znaczki.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, których treść wyrażała odczucia najmłodszych związane ze szkołą i przedszkolem.

Wsparciem dla bohaterów uroczystości byli ich starsi koledzy z klas II i III, którzy wystąpili z montażem słowno – muzycznym.

W dalszej części pan Jacek Jankowski – wójt Gminy Kozłowo złożył życzenia najmłodszym i wręczył im prezenty.

Piękne życzenia oraz podarunki otrzymały dzieci i ich wychowawcy także od pani Krystyny Kukwy – wieloletniego przyjaciela szkoły.

Za wszystkie upominki i miłe słowa serdecznie dziękujemy.

Po oficjalnej części uroczystości dzieci, ich rodzice, wychowawcy oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany i przygotowany przez rodziców.

Pasowanie to jedno z ważniejszych przeżyć ucznia w szkole. Uroczystość przebiegała w życzliwej i wesołej atmosferze.

Maria Chmielewska

Iwona Jaroszewska