08.06.2017 r. II miejsce Oliwii Gorczycy i Izabeli Piotrowskiej w XV Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Nidzicy

8.06.2017 r. w okolicach zamku krzyżackiego w Nidzicy odbyły się XV Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Drużyny w trakcie mistrzostw musiały udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadków na specjalnie zaaranżowanych stacjach.

Pozorowane sytuacje  wyglądały bardzo realistycznie. Zawodników oceniali profesjonalni ratownicy. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zachowały zimną krew i wykazały się dużymi umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Oliwia Gorczyca i Izabela Piotrowska uczennice klasy V  szkoły podstawowej zajęły II miejsce .

Aleksandra Dytrych i Kaja Dreger uczennice klasy II gimnazjum  zajęły miejsce V.

Serdecznie gratulujemy sukcesu

Opiekun Szkolnego koła PCK Iwona Wydurska