29.05.2017 r. Uczniowie Zespołu Szkół w Szkotowie na wycieczce w Toruniu

W poniedziałek ,29  maja uczniowie klas I- VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum  pod opieką czterech  pań  wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Torunia.

Podróż minęła  szybko, jedni rozmawiali, inni bawili się, niektórzy drzemali, a jeszcze inni słuchali muzyki.

Na miejsce dojechaliśmy około  godziny 10;00 i udaliśmy się krętymi uliczkami do Mydlarni . Tu każdy mógł„ wyprodukować” własne kolorowe, pachnące mydełko w kształcie serca.

Następnie przeszliśmy do  Domu Legend Toruńskich. Najpierw wysłuchaliśmy opowiadania legend związanych z tym miastem, a potem  wzięliśmy udział w zabawach interaktywnych. Wszystkie  dały nam dużo radości, szczególnie , że brały w nich czynny udział także panie nauczycielki. Tak zatem odbyły się:

Walka na wiosła

Bicie dzwonem

Uwięzienie w metalowej klatce dla złoczyńców

Budowanie Krzywej Wieży

Zakucie w dyby

Wchodzenie w różne role między innymi: wieśniaczki, giermka, króla, Krzyżaka, mieszczki .Towarzyszyły temu naprawdę duże emocje.

Pełni wrażeń udaliśmy się na spacer toruńską Starówką, podziwialiśmy wąskie, wybrukowane uliczki oraz piękne, stare kamienice. Doszliśmy do Krzywej Wieży, a po drodze minęliśmy Dom Mikołaja Kopernika. Po kolei próbowaliśmy ze śmiechem sprawdzić, czy mamy czyste serca i utrzymać  równowagę pod skośną

Ostatnie miejsce wyprawy to McDonald's, ze smakiem pałaszowaliśmy smakołyki , syci ruszyliśmy do autokaru.

Do Szkotowa dotarliśmy około 19, ten dzień był wyjątkowo udany, sprzyjała nam pogoda i świetne humory.

Jolanta Nowak