23.05.2017 r. ,,Zwierciadło narodu”

Dnia 23 maja 2017r. w Ratuszu staromiejskim w Elblągu miało miejsce wręczenie nagród w konkursie wojewódzkim plastycznym pt. ,,Zwierdciadło narodu – historia i kultura mniejszości narodowej i etnicznej województwa warmińsko-mazurskiego”.

Uczniowie naszej szkoły w kategorii – Szkoła Podstawowa zdobyli 4 nagrody.

Jakub Kordalski – II miejsce

Kalina Komoń – III miejsce
Kamil Górzyński – wyróżnienie

Bartosz Bieniek – wyróżnienie

Konkurs Patronatem honorowym objął wojewoda warmińsko-mazurski A.Chojecki. Komisja spośród 180 prac plastycznych wyłoniła te najlepsze. Podczas uroczystości wręczenia rodzice, oraz przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych wysłuchali wykładu ,,Rola mniejszości narodowych w regionie” oraz wysłuchali koncertu akordeonisty ukraińskiej mniejszości narodowej. Należy nadmienić, iż uczeń Bartosz Bieniek znalazł się w gronie tegorocznych laureatów ,,Dbam o swoje bezpieczeństwo” i  odbierze nagrodę dnia 2 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, a Filip Gorczyca 1 czerwca odbierze nagrodę-wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pt. ,,Biedronka dla ks. Jana”.

Zdolności plastyczne naszych uczniów rozwija Pani Iwona Jaroszewska i trzeba dodać że w kategorii dorośli zdobyła dwa wyróżnienia w konkursie wojewódzkim i ogólnopolskim i już odebrała nagrody, a jej praca plastyczna została wydana w formie karty pocztowej, którą wręczono strażakom Gminy Kozłowo z okazji ich święta.

Uczniom i Pani J. Jaroszewskiej gratuluję i życzę jeszcze większych sukcesów.

Dorota Soliwoda
                                                                      Zespół Szkół w Szkotowie