23.05.2017 r. Sprawdzili swoją znajomość historii Symboli Narodowych

Sześcioro uczniów naszej szkoły 23 maja 2017 r. wzięło udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Symbolach Narodowych pod hasłem: "Kto Ty jesteś? Polak mały!", organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Zaborowie.

Nasi reprezentanci startowali w dwóch kategoriach wiekowych; klasy I-III reprezentowali: Wiktoria Roguszczak, Jakub Politowski i Jakub Szyperski, przygotowywani przez Ewę Szymańską, natomiast IV-VI:

Noemi Frągnowska, Milena Marcjanik i Kacper Politowski, trenowani przez Piotra Sowińskiego.

Uczniowie musieli rozwiązać test wiedzy, który dotyczył historii polskich symboli narodowych, a także ważnych wydarzeń z dziejów narodu, m.in. konstytucji 3 maja, odzyskania niepodległości, czy wybuchu II wojny światowej.

Spośród naszych reprezentantów najlepiej poradziła sobie Milena Marcjanik, która zajęła III miejsce.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z faktu, że mogli reprezentować naszą szkołę i uczestniczyć w odkrywaniu historii swojej Ojczyzny.

***

Chciałbym serdecznie podziękować reprezentantom naszej szkoły za trud, wysiłek, czas jaki poświęciliście, aby przygotować się do niniejszego konkursu.

Piotr Sowiński