05.05.2017 r. Wycieczka najmłodszych do Olsztyna

5 maja 2017 r. najmłodsi uczniowie -  z oddziału przedszkolnego i klas I-III z wychowawcami – byli uczestnikami wycieczki do Olsztyna.

Na początku wizyta w Muzeum Przyrody. Zwiedziliśmy bardzo bogatą wystawę eksponatów zwierząt, które budziły niemały zachwyt. Uczestniczyliśmy w zajęciach, prowadzonych przez pracowników muzeum, których tematyką było życie różnych zwierząt. Uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą oraz utrwalenia jej i uzupełnienia. Po zajęciach dzieci  chętnie kupowały pamiątki.

Z muzeum udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans astronomiczny pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Przedstawione są w nim zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować niemal codziennie. A wszystko w sposób prosty i zabawny – dzięki bohaterowi kojotowi.

Na koniec posiłek w McDonald’s, a przy tym wspaniała zabawa. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. W drodze powrotnej zmęczenie dało o sobie znać. Niektórym przydała się krótka drzemka. Jednak uśmiech na twarzach i dobry humor świadczyły o tym, że wycieczka była udana i pozostanie przyjemnym wspomnieniem.