28.04.2017 r. Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 28.04.2017r. w Zespole Szkół w Szkotowie odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom:

• 1Maja – Międzynarodowego Święta pracy obchodzonego nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, oraz
  • 3 Maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas I i III gimnazjum, przybliżono zebranej publiczności sytuację Rzeczypospolitej w XVIII wieku jak również przedstawiono nadzieje jakie dawała Konstytucja 3 Maja. Powyższą uroczystość uświetniły także  pieśni o tematyce Świąt majowych wykonane przez uczniów klas IV i V. Akademia zakończyła się wykonaniem poloneza przez najmłodszych uczniów klas II i III szkoły podstawowej.

Celem uroczystości było upamiętnienie powyższych świąt oraz uświadomienie uczniom iż, warto pielęgnować tradycje narodowe i otaczać wielkim szacunkiem pamięć oraz symbole narodowe.

Organizatorzy: Beata Szymańska, Aleksandra Pośpiech