10.04.2017 r. Mały mistrz czytania 2017

Dnia 10 kwietnia, jak co roku,  w Zespole Szkół w Szkotowie odbył się  konkurs  czytania „ Mały mistrz czytania 2017” organizowany  przez bibliotekę  szkolną.

Konkursowi przyświecała myśl:

„Kto  umie  czytać,

Posiadł   klucz

do  wielkich czynów,

do  nieprzeczuwalnych możliwości,

do   upajająco  pięknego,

udanego  i  sensownego życia”.

Aldous Huxley

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej. Konkurs odbył się w dwóch etapach, co ułatwiło trudny wybór jury.

I  miejsce zdobyła – Klaudia Frejnik (uczennica klasy III), na II miejscu uplasował się   Bartosz Bieniek (uczeń klasy II), natomiast III miejsce przypadło uczniowi klasy II – Adamowi Kamińskiemu.

Na  koniec nie tylko  zwycięzcy zostali obdarowani ciekawymi i różnorodnymi  nagrodami. W tym roku  wszystkie dzieci  biorące udział w konkursie czytania otrzymały piękne dyplomy i podarunki.

I. Miller