10.06.2016 r. Wycieczka klasy III gimnazjum do Olsztyna

Dnia 10.06.2016 roku odbyła się wycieczka szkolna do Olsztyna. W dziesięcioosobowej grupie, wyruszając z Dworca w Nidzicy pojechaliśmy pociągiem do Leśnego Parku Linowego w Olsztynie.

O godzinie 11 byliśmy na miejscu. Tam ,na początku zostaliśmy zapoznani z instrukcją obsługi sprzętu wspinaczkowego, po czym każdy z nas w praktyce musiał pokazać swoje umiejętności. Następnie weszliśmy na drugą trasę w parku. Staraliśmy się pokonać każdą przeszkodę w jak najlepszym stylu i wszystkim wyszło to świetnie. Po zakończeniu trasy udaliśmy się do drewnianego domku, aby chwilę odpocząć.

Po chwili pożegnaliśmy się z Parkiem i pieszo udaliśmy się do autobusu. Dojechaliśmy nim do centrum Olsztyna, a następnie poszliśmy do McDonald’s, aby coś zjeść. Po posiłku wsiedliśmy do kolejnego autobusu, którym pojechaliśmy do Galerii Warmińskiej. Tam mogliśmy zrobić zakupy, pochodzić po centrum handlowym i pooglądać dostępne atrakcje. Po godzinie spędzonej w Galerii chwilę posiedzieliśmy, a następnie poszliśmy na przystanek, skąd autobusem udaliśmy się na Dworzec Główny. Tam kupiliśmy bilety i udaliśmy się do pociągu. Do Nidzicy dotarliśmy około godziny 19. Z dworca odebrali nas rodzice i wspólnie z nimi wróciliśmy do domu.

Uczniowie klasy III gimnazjum