Pierwszy Dzień Wiosny 2011

Dnia 21.03.2011 r. w Zespole Szkół w Szkotowie obchodzono Pierwszy

Dzień Wiosny. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w wiosenne barwy

(w określonym dla każdej klasy kolorze).

Obchody dnia wiosny rozpoczęły się recytacją pięknych wierszy o tematyce wiosennej, które przygotowały dzieci z kółka teatralnego oraz młodszych klas. Następnie odbył się między klasowy konkurs karaoke. Uczniowie swoim śpiewem wprowadzili wszystkich obecnych w klimat radości i wesela. We wspólnym śpiewaniu również uczestniczyli nauczyciele i wychowawcy.

Uzupełnieniem uroczystości było zaprezentowanie przez uczniów kl. 0 – III piosenek o wiośnie.

Kulminacyjnym punktem dnia było symboliczne "wypędzenie zimy" poprzez spalenie marzanny.

To jednak nie był  koniec atrakcji. Około godz. 11 rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Reprezentacje klas próbowały swoich sił w różnych konkurencjach. Gorący doping publiczności sprawił, że emocje na sali gimnastycznej sięgały zenitu.

Małgorzata Barańska

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii.