Konkurs Brzechwa Dzieciom

Dnia 20.12.10r w Zespole Szkół w Szkotowie odbył się konkurs recytatorski poświęcony
twórczości J. Brzechwy . W konkursie  wzięli  udział uczniowie klas I, II, III szkoły podstawowej.
Po krótkim wprowadzeniu uroczystość rozpoczęto jedną z piosenek z filmu „Akademia Pana Kleksa" - tj. „Witajcie w naszej bajce".

Konkurs  został otwarty recytację wiersza  „Kwoka" J. Brzechwy w wykonaniu ucznia klasy V

Wiktora Kowalczuka. Po występie  swoje wybrane wiersze  J. Brzechwy zaprezentowali uczniowie klasy l.

Kolejnym punktem  programu był występ uczniów klasy V (Patrycji Rutkowskiej, Wiktora Kowalczuka, Kasi Klach, Kamila Truszczyńskiego, Jakuba Nowaka), którzy przedstawili inscenizacje wierszy „Żuraw i Czapla" oraz „Hipopotam".

W dalszej kolejności  wysłuchano recytacji  pozostałych uczestników konkursu - uczniów klasy II i III szkoły podstawowej.

Na zakończenie Patrycja Rutkowska  z klasy V zaprezentowała interpretację wiersza J. Brzechwy „Plotka".

W trakcie obrad szanownego Jury wyświetlono fragment filmu „Akademia Pana Kleksa" z piosenką „Na wyspach  Bergamutach ". Podczas oglądania  filmu obecni na sali uczniowie - dysponując tekstem  piosenki - próbowali uczestniczyć w jej wykonaniu.

Konkurs zakończył się ogłoszeniem - przez przewodniczącą Jury - werdyktu, wręczeniem dyplomów i nagród oraz wykonaniem zdjęć pamiątkowych.

Iza Miller

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Agata Piotrowska (uczennica kl. II)

II miejsce: Natalia Czacharowska (uczennica kl. III)

III miejsce: Nadia Dytrych (uczennica kl. II)