19.06.2015 r. Nauka i rozrywka w Olsztynie

W piątek, 19 czerwca 2015 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum z Zespołu Szkół w Szkotowie im. Ks. Jana Twardowskiego udali się na jednodniową wycieczkę do Olsztyna.

Pierwszą atrakcją, jaka czekała na uczniów po przybyciu na miejsce, była wizyta w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, gdzie uczestniczyli w seansie filmowym pt. „Kosmiczny ekspres”. W czasie jego trwania mieli możliwość poznać życie gwiazd - od ich narodzin aż do śmierci, balet zlewających się galaktyk czy wielkoskalową strukturę Wszechświata.  Wizyta w planetarium okazała się bardzo pouczająca i rozbudziła wyobraźnię młodzieży.

Kolejną atrakcją, była wizyta w Family Bowling Cener - olsztyńskiej kręgielni. Uczestnicy wycieczki, podzieleni na zespoły mieli możliwość sprawdzić swoje siły w niezwykle wciągającej grze, jaką są kręgle. Po przygodzie w kręgielni, wszyscy udali się do Galerii Warmińskiej, gdzie w restauracji McDonald's zjedli obiad.

Punktem kulminacyjnym wycieczki była zabawa w X Arena Game Club.  Tutaj, w arenie-labiryncie, każdy mógł spróbować swoich sił w grze Laser Tag, a po wyczerpującej rozgrywce - odpocząć, korzystając z konsol X Box, symulatorów 3D jazdy samochodem czy gier stolikowych.

Wycieczka okazała się bardzo udana. Niemal każdy uczeń znalazł coś, co szczególnie go zainteresowało. Wszyscy wrócili do domu niezwykle zadowoleni.

Piotr Sowiński