28.05.2015 r. „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Szkotowie uczestnikiem projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”

Uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu szkół w Szkotowie biorą udział w projekcie „Szkoła Współpracy”.  Jest to ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Jednym z najważniejszych celów projektu  jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach  całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji pracy placówki.

W ramach projektu organizowane są warsztaty, podnoszące kompetencje w zakresie podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole.

W szkole przeprowadzona została debata uczniowska dotycząca współpracy. Wkrótce odbędą się spotkania nauczycieli oraz rodziców.

Efektem udziału w projekcie i współpracy nauczycieli, uczniów, rodziców będzie opracowanie Programu Współpracy, który będzie użytecznym narzędziem do dalszego rozwijania współdziałania.

Szkoły i przedszkola, które opracują Programy Współpracy, otrzymają Certyfikat „Szkoła/Przedszkole Współpracy”, wydany przez Ministra Edukacji Narodowej.