08.05.2015 r. „Moja poezja to jest noc księżycowa, wielkie uspokojenie” (K.I. Gałczyński)

Dnia 8 maja 2015 r. troje uczniów Zespołu Szkół w Szkotowie  - Wiktoria Czerwonka i Aleksander Bagiński oraz Katarzyna Klach, reprezentowało naszą szkołę w konkursie recytatorskim, organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy z okazji 110 rocznicy urodzin Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Nasi uczniowie, mimo że nie zakwalifikowali się do finałów, to jednak zaprezentowali się z jak najlepszej strony i za swoje występy zebrali burzę oklasków.

Doświadczenie, które zebrali w tym roku na pewno zaowocuje w kolejnej edycji konkursu i przełoży się na zainteresowanie poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Ze swojej strony chciałbym podziękować Kasi, Wiktorii i Olkowi odwagi i wspaniałej recytacji. Tak trzymać!

Piotr Sowiński