Farma Puchałowo

W słoneczny poranek, grupa energicznych dzieci z przedszkola oraz uczniów z klas I-III wyruszyła na odkrywcze spotkanie z naturą na farmie Puchałowo. Otaczały ją rozległe pola, a świeże powietrze i śpiew ptaków natychmiast wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Dzieci miały okazję spotkać się z przyjaznymi mieszkańcami farmy – owcami, kozami, jelonkiem, pięknymi konikami, kucykiem, kudłatymi krowami i przemiłymi króliczkami. Właściciele farmy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci m.in. przejażdżkę na kucyku, karmienie zwierzątek, ognisko z kiełbaską, gry i zabawy, ścieżkę sensoryczną, a na koniec nasi najmłodsi zostali poczęstowani pysznym ciastem i kompocikiem. Wizyta na farmie Puchałowo była niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Dzieci wróciły do domów pełne wrażeń. W drodze powrotnej zajechaliśmy na Kamień Tatarski, będący nie tylko miejscem historycznym, ale i pięknym zakątkiem przyrody. Dzieci miały okazję poznać historię miejscowości Tatary, jak również zaczerpnąć wiedzy dotyczącej rozpoznawania różnych gatunków roślin i zwierząt, co rozbudzało ich zainteresowanie biologią i ekologią.