Światowy Dzień Kota

Nasze Przedszkolaki obchodziły „Światowy Dzień Kota”.

W tym dniu dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, wymalowały na swoich twarzach piękne noski, uszka i wąsy.

Oglądały prezentacje multimedialne: Skąd się wzięły koty”, Ciekawostki o kotach”, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Dowiedziały się również jakiego koloru nie widzą koty, poznały różne rasy tych zwierząt.  Dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób kotki piją mleko. Zabawy było co niemiara podczas wykonywania tego zadania. Celem obchodów było propagowanie szacunku dla kotów, nie tylko tych rasowych, zwrócenie uwagi na rolę kota w życiu człowieka oraz pomoc kotom, które jej potrzebują.
Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale bawiły się i długo będą pamiętały.