11.06.2014 r. Zajęcia otwarte w Zespole Szkół w Szkotowie

Nauka w klasie pierwszej to nie tylko obowiązki. To także zabawa i przyjemność wynikająca z czasu spędzanego wspólnie z koleżankami i kolegami. Uświadomienie tego dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz ich rodzicom było celem spotkania.

11 czerwca przedszkolaki i ich rodzice wzięli udział w zajęciach otwartych. Główna część spotkania poprzedzona została montażem słowno – muzycznym w wykonaniu dzieci  z oddziału przedszkolnego i klas I – III, poświęconym obchodom Dni Rodziny.

Przedstawienie „Kot w butach” wywołało dużo emocji. Wesołe piosenki wzbogaciły radosną atmosferę. Dzieci i ich mamy uczestniczyły w zajęciach twórczych, polegających na wykonaniu obrazka z samodzielnie wyciętych wzorów oraz ułożeniu do niego krótkiego opowiadania. Uczestnicy byli podzieleni na grupy. Przedstawiciele zespołów zaprezentowali efekty pracy.

Dzieci i rodzice wzięli też udział w kilku konkurencjach sportowych. Rywalizacja była duża, jednak przede wszystkim wszyscy wesoło bawili się. Przedszkolaki mogły przekonać się, że w klasie pierwszej czekają na nie różnorodne zajęcia, w ramach których będą się uczyć poprzez wesołą zabawę.