30.05.2014 r. Konkurs „Ratujemy i uczymy ratować” w Zespole Szkół w Szkotowie

Propagowanie podstawowych czynności ratujących życie oraz rozwijanie umiejętności w tym zakresie to trudne i ważne zadanie. Uczniowie Zespołu Szkół  w Szkotowie chętnie podjęli się jego realizacji.

30 maja odbył się finał konkursu pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”. Uczniowie uczestniczyli w sztafecie składającej się z pięciu konkurencji łączących elementy ruchowe z wiedzą z zakresu I pomocy przedmedycznej. W trakcie trwania zawodów klasy były oceniane za kreatywne podejście do kibicowania. Wcześniej uczniowie namalowali plakaty o tematyce nawiązującej do I pomocy.

Wszystkie wymienione elementy składały się na ostateczną punktację.  Konkurs obejmował trzy grupy wiekowe:

Kl. I-III SP                                     Kl. IV-VI                                               Kl. I-III GIM.

I miejsce – kl. III                         I miejsce – kl. V                                  I miejsce – kl. I

II miejsce – kl. II                           II miejsce – kl. IV i VI                            II miejsce – kl. III

III miejsce – kl. I                                                                                     III miejsce – kl. II

Wszystkim gratulujemy motywacji i wytrwałości w dążeniu do celu.

Dziękujemy za wspólną pracę w zakresie propagowania wiedzy na temat ratowania życia.