09.05.2014 r. Apel z okazji Dnia Unii Europejskiej

Dnia 9 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Szkotowie odbył się apel z okazji Dnia Unii Europejskiej. Motywem przewodnim była 10 rocznica członkostwa Polski w UE.

Uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili scenki, w których znany bohater komediowy Ferdynand Kiepski wraz z sąsiadami z kamienicy przygotowuje się do wejścia Polski do UE. Zaprezentowano również skecz Kabaretu Neo-Nówka  „Obama – Komorowski - spotkanie na szczycie”,  a także nawiązano do polskiej kuchni i muzyki, bo przecież  Polacy to naród, który lubi i potrafi dobrze się bawić.

Na szczególną uwagę zasługuje tu występ ucznia kl. III gimnazjum Kamila Pokojskiego, który w fenomenalny sposób wcielił się w postać wokalisty zespołu Weekend i piosenką „Ona tańczy dla mnie” porwał publiczność do zabawy.

Członkostwo Polski w UE to również nowe rynki pracy dla naszych rodaków na rynku europejskim. W humorystyczny sposób przedstawiono ciekawostki o krajach, gdzie obecnie zamieszkuje najwięcej Polaków , czyli o Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Na zakończenie, jak podczas typowej, polskiej biesiady wspólnie zaśpiewano utwór  „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

Jolanta Jarocka