23.04.2014 r. Uczniowie Zespołu Szkół w Szkotowie na wycieczce w Działdowie

Uczniowie klas I-VI Zespołu Szkół w Szkotowie 23 i 24 kwietnia uczestniczyli w wycieczce do Działdowa .

Odwiedzili   Ekologiczny  Związek Gmin „ Działdowszczyzna”, który współpracuje z placówkami oświatowymi w zakresie edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży.  Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialna dotyczącą sposobu segregacji śmieci , a następnie, uzbrojone w kaski ochronne,  udały się do hal , w których segreguje się odpady.

Ponadto  uczniowie odwiedzili  Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Liczące prawie 800 m2 powierzchni muzeum zlokalizowane jest w dawnym barokowym ratuszu. Wykorzystuje ono nowoczesne audiowizualne. Jest również salon zabaw dla dzieci, w którym mogą one szukać skarbów oraz wypożyczyć strój rycerski. W muzeum przedstawione są dzieje zakonów rycerskich, szczególnie  zakonu krzyżackiego. Znajdują się tu również makiety zamków, można zapoznać się z życiem ich mieszkańców, jak również obejrzeć animację bitew i działanie machin wojennych. Wszyscy bawili się świetnie .

Pogoda sprzyjała , więc wyprawa była bardzo udana i obfitowała w emocje.

Jolanta Nowak