10.04.2014 r. By lepiej poznać historię...

W ramach szkolnego projektu „Śladami naszej przeszłości” realizowanego przez uczniów gimnazjum i uczniów klasy VI szkoły podstawowej, dnia 10 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Szkotowie odbył się konkurs historyczny dotyczący wydarzeń i postaci okresu I wojny światowej.

Jednym z elementów upamiętniających obchodzoną w tym roku 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej była możliwość sprawdzenia przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum swojej wiedzy na temat Wielkiej Wojny. Mieli oni do rozwiązania test dotyczący wydarzeń z lat 1914-1918.

„Kto stał na czele Rządu Tymczasowego w Rosji?”, „Kto i gdzie po raz pierwszy w historii wykorzystał na polu bitwy czołgi?”, „W którym roku do I wojny światowej po stronie Ententy przystąpiły Stany Zjednoczone?” – oto niektóre turniejowe pytania.

Konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej oraz zmotywował i zmobilizował uczniów do nauki, dzięki czemu mogli oni lepiej poznać historię i wzbogacić swoją wiedzę. Stanowił także dla gimnazjalistów doskonałą powtórkę przed testem gimnazjalnym. Zwycięzcą zmagań został uczeń klasy III gimnazjum – Jacek Krzykowski.

Piotr Sowiński