11.04.2014 r. Akcja „Miś” w Zespole Szkół w Szkotowie

Historia Misia: „Nie bij mnie – kochaj mnie!” – to akcja organizowana przez Fundację  WOŚP. Jej celem jest zwrócenie uwagi na temat przemocy w rodzinie.

Zespół Szkół w Szkotowie już włączył się do akcji, chociaż jej finał odbędzie się 16 kwietnia. Misie – maskotki zostały symbolicznie zabandażowane. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej pokolorowali karteczki – fiszki z hasłem „Nie bij mnie – kochaj mnie”, które przyczepiono do misiów.

Maskotki zostały umieszczone w Urzędzie Gminy w Kozłowie, w sklepie oraz Ośrodku Zdrowia w Szkotowie, a także w głównym miejscu, czyli szkole. Misiom towarzyszy informacja na temat podejmowanych działań. Poprzez udział w akcji społeczność szkolna zachęca wszystkich do popierania słusznej sprawy.