17.10.2013 r. Pasowanie na ucznia i starszaka

17 października 2013r. w Zespole Szkół w Szkotowie odbyło się pasowanie na ucznia i na starszaka.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz powitaniem gości: pana Jacka Jankowskiego – wójta Gminy Kozłowo, pana Dariusza Jarockiego – radnego ,pani Krystyny Kukwy – sołtysa wsi Kownatki oraz licznie przybyłych rodziców.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, których treść wyrażała odczucia najmłodszych związane ze szkołą i przedszkolem.

Po uroczystym złożeniu przez dzieci ślubowania,  Pani dyrektor dokonała pasowania , a nasi młodzi przyjaciele otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W dalszej części pan Jacek Jankowski – wójt Gminy Kozłowo oraz pan Dariusz Jarocki – radny złożyli życzenia najmłodszym i wręczyli im prezenty.

Piękne życzenia oraz podarunki , jak każdego roku, otrzymały dzieci i ich wychowawcy także od pani Krystyny Kukwy – wieloletniego przyjaciela szkoły.

Za wszystkie upominki i miłe słowa serdecznie dziękujemy.

Po oficjalnej części uroczystości dzieci, ich rodzice, wychowawcy oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany i przygotowany przez rodziców. Uroczystość przebiegała w życzliwej i miłej atmosferze.