17.10.2013 r. Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 10 października 2013 roku w Zespole Szkół w Szkotowie odbył się apel z okazji Europejskiego  Dnia Języków Obcych. Zaprezentowany program składał się z dwóch części.

W pierwszej części widzowie byli świadkami nagrywania filmu „Tradycje i zwyczaje Wielkiej Brytanii”. Pod czujnym okiem reżysera zostały nagrane sceny związane z Halloween oraz świętami Bożego Narodzenia (Christmas). Uczniowie klasy III gimnazjum jako aktorzy przedstawili kilka sytuacji obrazujących sposoby obchodzenia tych świąt. Dodatkowo zaprezentowano pokaz tańca szkockiego.

Druga część,  zaprezentowana przez uczniów klasy IV oraz I gimnazjum miała na celu popularyzację języka oraz kultury Niemiec . Przedstawiono sposób obchodzenia karnawału oraz typowy  humor niemiecki w zabawnym skeczu. Dodatkowo akcentem muzycznym była prezentacja w formie filmu muzyki marszowej oraz  pokaz tańca w rytmie polki. Dla pobudzenia motywacji do nauki języków obcych przedstawiono również skecz z udziałem znanego niemieckiego aktora Steffena Möllera,  który w arcymistrzowski sposób zaprezentował arcytrudny urywek znanego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” .

Nauka języków obcych przynosi człowiekowi wiele korzyści. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz poznać bliżej ich kulturę i tradycje.

Jolanta Jarocka

Franciszek Niemiro