02.09.2013 r. Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014

2.09.2013r. o godz. 10.00  w  Zespole  Szkół  w Szkotowie  odbyła  się   inauguracja  nowego   roku  szkolnego  2013/2014.

Na  uroczystość  przybyli  zaproszeni  goście, uczniowie   z  rodzicami, Dyrektor  szkoły, całe grono pedagogiczne  oraz  inni  pracownicy  szkoły. Wśród  zebranych  pojawiły  się  nowe  twarze  uczniów, którzy  po raz  pierwszy  przekroczyli  próg  szkolny.

Na  początku  Dyrektor  szkoły  przywitała wszystkich  obecnych, a  następnie   zaprosiła  do obejrzenia  i  wysłuchania  krótkiego  montażu  słowno- muzycznego  upamiętniającego  Rok  Tuwima.

Akademię   z tej  okazji  przygotowali  uczniowie z  klasy IV i VI  szkoły  podstawowej  oraz klasy I, II i III gimnazjum  pod kierunkiem  I.Miller.  Wśród  wybranych – z bogatej  spuścizny – utworów J. Tuwima    nie  zabrakło  wierszy  dla  dzieci, tekstów  lirycznych, satyrycznych i tych, które  stały  się  inspiracją  dla  wielu  muzyków.

W  dalszej  części  uroczystości  wygłoszone zostały  krótkie – acz  serdeczne  i pokrzepiające -przemówienia  skierowane do dzieci  i  rodziców  wygłoszone przez  Panią  Dyrektor, Wójta Gminy Kozłowo – Pana J. Jankowskiego  oraz  przewodniczącą Rady  Gminy  Kozłowo –Panią  A. Eidtner .

Na  koniec  Dyrektor  szkoły  zaprosiła  uczniów  wszystkich  klas  na  spotkanie  z  wychowawcami, oficjalnie otwierając  nowy  rok   szkolny 2013/2014  i  życząc  wszystkim  dzieciom  optymizmu,  i  dobrego  startu.

Izabella MIller