18.06.2013 r. Wycieczka do Warszawy

18 czerwca o godzinie 7 rano, 70 uczniów Zespołu Szkół w Szkotowie wraz z opiekunami wyruszyło na jednodniową wycieczkę autokarową do Warszawy

Spotkanie ze stolicą rozpoczęliśmy od podziwiania panoramy Warszawy z tarasu widokowego Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie udaliśmy się na spacer po Starówce. Po zjedzeniu obiadu,  przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem i uliczkami Powiśla, podziwiając po drodze m.in. Pałac Prezydencki , Uniwersytet Warszawski, zabytkowe obiekty, do nowoczesnego Muzeum Fryderyka Chopina. Tam mogliśmy obejrzeć pamiątki po znanym kompozytorze, prezentacje multimedialne oraz posłuchać muzyki F. Chopina.

Kolejnym punktem programu był spacer po Parku Łazienkowskim, gdzie znajduje się pomnik Chopina. Zobaczyliśmy też Pałac Na Wodzie, Starą Pomarańczarnię i inne obiekty historyczne. Bardzo podobał nam się film „ Arktyka”, który obejrzeliśmy w trójwymiarowym kinie IMAX. Wizyta w ZOO i oglądanie żyjących tam zwierząt zakończyła nasze bardzo bogato wypełnione atrakcjami spotkanie z Warszawą.

W drodze powrotnej czekała na nas miła niespodzianka. Nasi opiekunowie zaprosili nas do  McDonald's, gdzie zjedliśmy kolację. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu około północy.