5.03.2020 r. Do Hymnu

W   związku  z  zakwalifikowaniem  się  naszej   szkoły  do  III edycji   Ogólnopolskiego  konkursu  „Do Hymnu”, dnia 5 marca 2020r. w Szkole Podstawowej  w Szkotowie  odbyło  się  konkursowe   przesłuchanie.

W  konkursie wzięli udział  wszyscy uczniowie z  klas  I-III  i  chętne osoby  z   klas IV-VIII . Pomimo, iż  przeprowadzono niewiele  prób wokalnych, a  praca nad pieśniami obejmowała  czas  jedynie  trzech  tygodni, podjęto wyzwanie i  wykonano:  Hymn  Państwowy,  Rotę  oraz  Marsz I  Brygady.

Na  zakończenie  nasza  szkoła  otrzymała   pamiątkowy  dyplom  potwierdzający  uczestnictwo  w  Konkursie, który został zorganizowany  w ramach  ogólnopolskich  obchodów 102.  Rocznicy  odzyskania przez  Polskę niepodległości. Uczniowie  biorący udział w  reprezentowaniu  szkoły zostali obdarowani  także dyplomami  imiennymi.

Izabela Miller