05.03.2020 r. Klasa druga zrealizowała II moduł innowacji „Czytam z klasą”.

W czasie od 1 stycznia do 29 lutego uczniowie klasy drugiej realizowali II moduł innowacji „Czytam z klasą” pod hasłem „Zwierzęce lekturki spod chmurki”.

Jej celem jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania.  Praca w ramach innowacji pozwala uczyć się poprzez zabawę i przeżywać radość ze wspólnie osiągniętego sukcesu.

II moduł zrealizowaliśmy w oparciu o książkę Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!”.

W lekturnikach uczniowie uzupełnili strony związane z lekturą. Zorganizowaliśmy w sali lekcyjnej kącik czytelniczy, w którym znalazły miejsce książki, jakie warto przeczytać oraz sentencje  i powiedzenia o książkach. Przeprowadziliśmy konkurs głośnego czytania fragmentów lektury, w którym zwyciężyła Julka Krzykowska. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki  za zaangażowanie w konkursie. Do realizacji innowacji włączyli się rodzice dzieci, akceptując  i wspierając pomysł wyjazdu  do schroniska dla psów "Podaj łapę" w Tatarach koło Nidzicy. Zawieźliśmy karmę dla czworonożnych przyjaciół. Wycieczkę zorganizowaliśmy wspólnie z klasą pierwszą i trzecią, które również są uczestnikami innowacji. Wyjazd był dużym przeżyciem  i stał się dla nas miłym wspomnieniem.

Nadszedł czas na wybór kolejnej lektury, z trzeciego – ostatniego modułu, który będziemy realizować do końca kwietnia.