21.02.2020 r. Wyjazd do Schroniska bezdomnych psów „Podaj łapę” w Tatarach

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek  jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” -  to pierwsze słowa polskiej ustawy  o ochronie zwierząt

21 lutego uczniowie klas I-III z wychowawczyniami Iwoną Jaroszewską, Joanną Grzelą  i Ewą Szymańską wyjechali do Schroniska bezdomnych psów „Podaj łapę” w Tatarach. Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji II modułu innowacji „Czytam z klasą. Zwierzęce lekturki spod chmurki.” Rodzice dzieci zaakceptowali i wsparli pomysł wyjazdu, finansując zakup karmy, którą zawieźliśmy czworonożnym przyjaciołom. Pobyt w schronisku był dla wszystkich dużym przeżyciem. Jest miłym wspomnieniem i daje poczucie, że zrobiliśmy coś bardzo ważnego i potrzebnego.