20.12.2019 r. Od września do grudnia uczniowie klasy III brali udział w ogólnopolskim projekcie Czytam z klasą.

Własnie zakończył się I moduł tego projektu . W tym czasie uczniowie słuchali lektury pt. “Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren czytanej samodzielnie i przez wychowawcę. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy gości Panią Iwonę Jaroszewską wychowawczynię klasy I .

Wybrane rozdziały czytali także całej klasie sami uczniowie. Przygody z II części dzieci poznały, czytając książkę samodzielnie w domu. Założyły lekturniki, a w nich wykonały wskazane zadania, m.in. rysowały ulubioną przygodę bohaterów książki oraz projektowały grę na tablet związaną z lekturą. W końcu opisały przygody swoich ulubionych bohaterów. Na zajęciach plastycznych powstały kolorowe zakładki do książek oraz portret głównej bohaterki lektury Lisy .

Projekt ten to wspaniały sposób na rozwijanie umiejętności czytelniczych ,bogacenie słownictwa oraz zachęcanie do sięgania po książki w każdej chwili naszego życia. Przed nami II moduł i ogrom fantastycznej zabawy i moc wrażeń podczas czytania książek .

Joanna Grzela