19.12.2019 r. Klasa I i II wspierają chore dzieci

Dzieci z klas pierwszej i drugiej wzięły udział w akcji pod hasłem „Wylosuj Anioła”. Polega ona na pisaniu kartek mających nieść wsparcie. Powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale onkologii.

Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od „Aniołów” mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Nasi uczniowie wykonali piękne prace i napisali kilka słów wsparcia oraz życzenia zdrowia. Wysłaliśmy je do Fundacji „Gdy liczy się czas”, która jest organizatorem akcji. Teraz dzieci przebywające w szpitalach i leczące się na chorobę nowotworową będą losowały nasze kartki. Mamy nadzieję, że ten kolorowy upominek sprawi im przyjemność i doda otuchy w walce z tą ciężką chorobą.

Drogie Dzieciaki, dziękujemy Wam za okazaną empatię i zaangażowanie się w tak wartościową akcję.

Iwona Jaroszewska